Tervetuloa, Vieras. Ole hyvä ja kirjaudu tai rekisteröidy.
05.12.08 - klo:09:24

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan


Tilaa RSS-feedi

Erätukku

Finnmatkat   |     |   Ebookers

* Etusivu | Ohjeet | Haku | Kalenteri | Kirjaudu | Rekisteröidy

-täsmähaku
+  Kalastuskeskustelut Heittokalastus.info
|-+  Kalastusvälineet
| |-+  Kelat
| | |-+  Haspelikelat
| | | |-+  Daiwa Crossfire
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta. << edellinen seuraava >>
Sivuja: [1] | Siirry alas Tulostusversio
Kirjoittaja Aihe: Daiwa Crossfire  (Luettu 449 kertaa)
Taho
Aktiivi
Jäsen
**
Poissa

Viestejä: 918


Pikku hauki


Profiili WWW
« : 08.03.08 - klo:08:30 »

Tällaiseen törmäsin: http://www.fishers.fi/avokela-crossfire-p-140.html
Olisiko kyseinen kela kelvollinen kapistus jigittelyssä ja koskella? Mikä noista malleista sopii parhaiten kyseisiin käyttötarkoituksiin kun vapana on Shakespearen Ambidex 6-jalkaisena?
tallennettu

Sushi
Jäsen
*
Poissa

Viestejä: 9


Profiili
« Vastaus #1 : 12.03.08 - klo:03:10 »

osta se 2500 paras yleiskäyttöön,ja puolanhalkaisija riittävä ettei mene siima kiharalle.Siimaksi joku 0.17 kuitu ja varapuolalle 0.25-0.28 mono.
tallennettu
tormentor
Jäsen
*
Poissa

Viestejä: 76


Profiili
« Vastaus #2 : 12.03.08 - klo:12:57 »

Kyllähän tuo voi olla ihan käyttökelpoinen, mutta kaverilla oli MUISTAAKSENI Daiwa crossfire (saattoi olla jokin muukin daiwan halpis..) ja se meni rikki parissa viikossa. Mulla on vähä sellanen kuva et Daiwalla nämä halvat, alle 60€ kelat ois heikompia ku halvat shimmanot... Mutta Daiwalla nämä vähänkään kalliimmat ovat omasta mielestäni miellyttävämpiä kuin shimanot  Hymyilee Esimerkkinä vois olla Daiwa sweepfire, toinen kaveri, joka kalastaa lähennä pari kertaa kesässä, osti tommosen sweepfiren 3500 ja sai sen eka reissulla leviämään ihan totaalisesti, ja näitä halpoja daiwoja on usein jo kaupassakin ihan palasina.
tallennettu
simppa
Virallinen Simppa
Jäsen
*
Poissa

Viestejä: 454



Profiili
« Vastaus #3 : 12.03.08 - klo:13:00 »

Täällä päin yhessä kaupassa käy aina sellanen ihme kela ukko mikä ostaa keloi kokeeks ja availee niit, ni tollasen oli aukassu ja sanonu et parempi sisältö mitä hinta kertoo.
tallennettu
Sivuja: [1] | Siirry ylös Tulostusversio 
<< edellinen seuraava >>
Siirry:  

MySQL pohjainen foorumi PHP pohjainen foorumi Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Validi XHTML 1.0! Validi CSS!
WWW-suunnittelu / hakukoneoptimointi Juha Söderholm                  (C) Kalastus - Heittokalastus.info | Kalastuskeskustelu