Tervetuloa, Vieras. Ole hyvä ja kirjaudu tai rekisteröidy.
28.08.08 - klo:03:44

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan


Tilaa RSS-feedi

Erätukku

Finnmatkat   |     |   Ebookers

* Etusivu | Ohjeet | Haku | Kalenteri | Kirjaudu | Rekisteröidy

-täsmähaku
+  Kalastuskeskustelut Heittokalastus.info
|-+  Kalastusvälineet
| |-+  Kelat
| | |-+  Haspelikelat
| | | |-+  Abu Garcia Stamina STM 2000
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta. << edellinen seuraava >>
Sivuja: [1] | Siirry alas Tulostusversio
Kirjoittaja Aihe: Abu Garcia Stamina STM 2000  (Luettu 443 kertaa)
Zire
Jäsen
*
Poissa

Viestejä: 6


Profiili
« : 05.06.08 - klo:14:47 »

Elikkäs kokemuksia kyseisestä kelasta...

Itselläni tuli ostettua tänään tälläinen, hintaa oli 45€ ja kuulemma todella suosittu. Uutuusmalli, ja tietenkin viiden vuoden takuulla.

E: Nyt on muutamat testaukset tehty. Hintaansa nähden yllättävänkin hyvä kela, laadusta en tietenkään voi vielä sanoa mitään. Kelassa on viisi kuulalaakeria. Heittopituus on hyvä, kelauskin on todella kevyttä. Entisen Shakespearen takajarruun verrattuna tämä Abu Garcian etujarru toimi kuin unelma. Olen enemmän kuin tyytyväinen tähän kelaan nyt parin kalareissun jälkeen, toivotaan että on ihan laatukamaa.
« Viimeksi muokattu: 07.06.08 - klo:14:00 kirjoittanut Zire » tallennettu
jerkkailija
ul-monofilisti
Aktiivi
Jäsen
**
Poissa

Viestejä: 378



Profiili
« Vastaus #1 : 05.06.08 - klo:14:56 »

missä noin kallista Järkyttynyt kuopion prismasta sai 36e:lla 4000-kokoisen, uskoisin että hinta/laatusuhde on aika hyvä, eikös siinä ollu vielä 6 kuulalaakeria
tallennettu
janneza
Jäsen
*
Poissa

Viestejä: 4


Profiili
« Vastaus #2 : 13.06.08 - klo:20:31 »

ihmettelen tuota hintaa porin prismasta ostin stm4000 36€ ja siina oli 6 laakeria
tallennettu
jaakoppi
Aktiivi
Jäsen
**
Poissa

Viestejä: 176



Profiili
« Vastaus #3 : 13.06.08 - klo:22:15 »

Mä ostin tommosen viime kuussa. Ei maksanut paljon mitään, en ole kelaan kuitenkaan ainakaan vielä rakastunut. Käytän sitä lähinnä hauen  heittelyssä. Kalan saa kyllä soppelisti ylös, mutta yleensä ottaen heittely ja kelaus ei ole niin orgastista kuin niiden kalastuksessa soisi olevan.
Niin ja värikään ei ole maailman eroottisin ..Pusu
tallennettu
Stögö
"väärä mies"
Yleisvalvoja
Jäsen
*
Poissa

Viestejä: 1870


Profiili
« Vastaus #4 : 13.06.08 - klo:22:30 »

missä noin kallista Järkyttynyt kuopion prismasta sai 36e:lla 4000-kokoisen, uskoisin että hinta/laatusuhde on aika hyvä, eikös siinä ollu vielä 6 kuulalaakeria

ihmettelen tuota hintaa porin prismasta ostin stm4000 36€ ja siina oli 6 laakeria

Tässä keskustelussa ei ollut kyse mistä tuota pakettia saa milläkin hinnalla vaan kokemuksia etsitään.
tallennettu

"Rakastan kalastamista. Sitä heittää siiman veteen, eikä tiedä mitä toisessa päässä on. Mielikuvitus leikkii pinnan alla."   -Robert Altman-
"You should be the change that you want to see in the world" -Gandhi-
Sivuja: [1] | Siirry ylös Tulostusversio 
<< edellinen seuraava >>
Siirry:  

MySQL pohjainen foorumi PHP pohjainen foorumi Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Validi XHTML 1.0! Validi CSS!
WWW-suunnittelu / hakukoneoptimointi Juha Söderholm                  (C) Kalastus - Heittokalastus.info | Kalastuskeskustelu